Forsiden
 
HR
Er du træt af begrænset rolle i afdelingen og trives du bedre med bredde i dit job?

 

Vores kunde, Bredana, er i vækst, og har en stadig stigende tilgang af nye kunder. I Dynamics NAV forretningsdivisionen er de i gang med en række nye større NAV projekter, hvorfor der søges flere nye kollegaer.

Bredana har et stort antal specialiserede og professionelle medarbejdere, som beskæftiger sig med at implementere kundespecifikke løsninger indenfor hele Microsoft Dynamics produktserie.

Hos Bredana opfattes teamet som et team, så konsulenterne får den unikke mulighed for at arbejde i bredden både applikations- og opgavemæssigt. Det giver dig de bedste forudsætninger for faglig udvikling og jobtilfredshed.

De søger nu flere nye Forretningskonsulenter til teamet i både Kolding og Århus.
Hvorefter der er behov for, at ansætte yderligere NAV udviklere.

udfordringen

Som NAV Forretningskonsulent bliver du en del af et team af både Konsulenter og Systemudviklere. Udfordringerne består af projekter af forskellig varighed og kompleksitet, hvilket stiller krav til din fleksibilitet og omstillingsparathed.

Forretningskonsulenternes primære opgaver bliver, at rådgive, deltage i behovs- og detailanalyse, undervise, mindre design og naturligvis implementering af løsningerne.

 

Ansvaret for gennemførelse af kundeprojekterne ligger hos Forretnings- konsulenten, som naturligt kan foregå i et koordineret samarbejde med det øvrige Dynamics NAV team. Disse og den øvrige organisation af dygtige konsulenter står parate til at give kvalificeret sparing på højt fagligt niveau.

 

motivationen

• Et team bestående af kompetente kollegaer, hvor sparring er i højsædet
• Mulighed for at arbejde med de nyeste versioner af NAV
• En virksomhed, som er kendetegnet af frihed under ansvar, højt til loftet og fokus
  på faglig og personlig udvikling
• Gagen er attraktiv, med en række personale gode, der forhandles med
  udgangspunkt i dine
 kvalifikationer 

 

din profil

• Et team bestående af kompetente kollegaer, hvor sparring er i højsædet
• Du har minimum 3 – 4 års erfaring med NAV
• God allround erfaring med applikationen og med fokus på produktion
• Du har praktisk konsulent- og implementeringserfaring med NAV
• Personligt er du proaktiv, selvstændig og har en vis gennemslagskraft
• Du er teamplayer, således at der levers ensartet kvalitet til kunderne
• Du er professionel og kender betydningen af kvalitet i opgaverne

 

 

mål
Tiltrædelse: Snarest

 

Har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Søren Glavind Bo, på telefon 26 71 11 44 eller e-mail job@changedirection.dk

 

Stillingens referencenr.: SB-8700

 

Ansøgningsfrist: Send ansøgning straks

 

Ansøgning: Finder du ovenstående ledige stilling spændende og udfordrende, klik på nedenstående "Søg denne stilling". Vores kunde får ikke kendskab til din ansøgning uden din forudgående accept.

Kontakt
Change Direction ApS
Gammel Sellingvej 1
8370 Hadsten
sbo@changedirection.dk

Tel. +45 32151144
Mobil (+45) 2671 1144
Del med dine venner
Cookie information

Dette websted anvender cookies til at registrere, hvordan du og andre benytter hjemmesiden.
Disse oplysninger bruger vi bl.a. til at se, hvordan vi kan forbedre den for dig som bruger. Læs mere.